:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: kaç adım uzaklaşır ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
1) Bir çocuk eşit adımlarla ilk önce 19 adım ileri daha sonra 21 adım geriye yürümektedir.Bu şekilde toplam 380 adım atarsa bulunduğu noktadan kaç adım uzaklaşır?
19 adım olsa gerekkBig Grin
kafam karıştı ya bulamadım ama 19 olabilir belki..
19 gibi duruyo geriye doğru uzaklasmıs
cevap verem bakam 40 mı ???? her 19 admda 2 gerı gıdıyo 20*19 =380 buradan da anlasılacagı gıbı 20 kere 19 adım atıyo vede 20 kere 2 adım gerı gelmıs oluyo 20*2=40 yanlısam soleyın
ben ce 2 adım ya uzaklaşır ta da yaklaşırr bencu ????
bikere 19 olması bırz sacma cunku her 19 ılerı gıdısınde 21 gerı gelmıs yanı bulundugu noktadan 2 adm gerı gelıyo vede bunun 19 olması sacma cıft sayı olması lazım 380 adım ılerı gıderse 420 adım gerı gıder vede buradan cıkan sonuc 40 adm uzaklasır
simdi 19 dan 21 e 3 adım geriye 380'i ilk önce 19a bölersek sonra 21'e bölersek ben bölmedim gerisini siz yapın sonra cıkan sonucları topla bulursunBig Grin
toplam 40 adımda 2 geri yapıyosa,380 adımda kaö geri olur şeklinde bi denklem kurarız vee 19TANE geri adım atar..
Ne iLeride ne de geride,başLadığı yerde bitirir.Doğru oLması haLinde -ki bence doğru- cevabı açıkLaybiLirim.

Sayfalar: 1 2