:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendi Rüya SözLügünüzü Yapin...
ÐŽeşaren
Kendi rüya sözlüğünüzü yapın

Bilim ve Duyu Dışı Algılama Kişisel rüya sözlüğünüz için sizlere bir metod önerebiliriz; Bu metod Freud, Jung ve diğer psikologların düşüncelerinden etkilenilerek düşünülmüş ve denenerek olumlu sonuçlara ulaşmıştır; Önemli olan istek, kararlılık ve sabırdır;

1. Gördüğünüz ve hatırladığınız rüyayı kalkar kalkmaz ya birine hemen anlatın veya bir teybe kaydedin, olmadı yazın.

2. Rüyada gördüğünüz sembolleri tanımlayın. Yani bir masayı, altın bir yüzüğü veya bir atı.

3. Bu sembollerin ortak yönlerini arayın. Bir yolda gidiyorsunuz,karşınızda bir beyaz at duruyor gibi...

4. Rüyanızdaki sahneleri sinema planları gibi sahnelere bölün ve her olayı birbirinden ayırın. Yol sahnesi, at sahnesi, yüzük takma sahnesi gibi...

5. Her sahne arasındaki ilişki sembolünü arayın; "Yolda yürüyordum, atın yanına geldim ve at bana baktı, yorulmuştum, binmemi istiyor gibiydi..." şeklinde . Atın yanına gelmek ve Atın bakması gibi...

6. Sonra her sahneyi kendinizce yorumlamaya çalışın ama ayrı ayrı olsun yani her sahnenin ana fikrini bulun. Bu sahne yorgunluk, bu sahne uzun ve bozuk yol gibi...

7. Pozitif bir sonuç çıkartmaya kendinizi koşullayın. Rüya sonrasında bir sonraki rüyaya kadar geçen sürede olanları bu sonuçla mantık çerçevesi içinde bütünleştirmeye çalışın.

8. Eğer isterseniz genel yorum kitaplarından sonuç çıkarın ve benimsediğinizi kullanın. Ve sonra bunların tümünü bu işe ayırdığınız özel bir deftere kaydedin.

Bütün bu aşamalardan sonra, elbette ki ilk kayıtlarınız size pek bir kazanç sağlamayacaktır. Ama bir kaç aydan sora elinizden kendi rüya sözlüğünüz olacak ve arada benzer görüntülerle,olan olaylar arasında benzer ve uygun yollar olduğunu göreceksiniz.
Ara
korkusuz
teşkurler paylaşım için
Ara
ÐŽeşaren
Rica ederim ..
Ara
CaNaT
rüyalara bir süre ben fena halde takmıştım
burdakiler doğru olabilir yalnız dikkat etmekte yarar ve bunu bir saplantı haline getirmeyin bu sizi mutsuz ediyor çünkü bir rüyaydı deyip geçmekte yarar var bence
paylaşımın için tşklr sevda yürekli
Ara
ÐŽeşaren
Evet aynen öyLe Ercan ..

Tesekkürler (;
Ara
TutkuM
teşekkürler sevda yüreklim ben çok rüya görmem zaten ama gördümmüde genelde çıkar...
Ara
ÐŽeşaren
Teşekürler benden tatlım..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ş harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 6 1,096 04-13-2022, Saat: 11:33 PM
Son Yorum: wildfang
  Ü harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 612 04-13-2022, Saat: 11:31 PM
  V harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 573 04-13-2022, Saat: 11:30 PM