:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 katlı bina çöktü..
ciciKIS
Bugün saat 00.30 sularında İstanbul Zeytinburnu'nda 5 katlı bir bina çöktü. Olayda 2'si çocuk 26 kişi enkaz altından çıkarılırken, 3 kişi yaşamını yitirdi. Zeytinburnu'nda Çırpıcı Mahallesi 3. Taşocağı Caddesi 7. Sokak 42 numaradaki giriş katı kıraathane olan çöken binada, 8 daire bulunduğu bildirildi.
092924bina2sd2.jpg
İhbar can kurtardı:A:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yaptığı açıklamaya göre, binanın sarsıntı geçirdiği sırada ihbar üzerine bina önüne gelen zabıta memuru Necati Cımdık, kıraathanede ve binanın üst katlarında oturanları uyararak yaklaşık 10 kişinin bina dışına çıkmasını sağlayarak, facianın boyutunun büyümesini önledi. Topbaş, çöken binanın alt katının yaklaşık 10 yıl fırın olarak kullanıldığını belirterek, çökmenin, fırının bacasının yol açtığı gizli yorulmadan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Zeytinburnu'nda depremden sonra yapılan tespit çalışmalarında 16 binden fazla binanın yıkılması gereken binalar listesine alındığını dile getiren Topbaş, bugün çöken binanın da bu listenin son sıralarındaki yapılardan biri olduğunu bildirdi. Faciada ölenler Giriş kattaki kıraathanedeki kişilerin çökme sırasında tümünün çıktığı açıklandı. İstanbul Valisi Muammer Güler'in yaptığı açıklamaya göre 1986 yılında inşa edildiği öğrenilen binadan ikisi çocuk 26 kişi çıkarılırken, binanın enkazı altından Necla Demir adlı kadının cesedi bulundu. Ağır yaralı kurtarılan 36 yaşındaki Hasibe Demir de kurtarılamadı. Doğan Haber Ajansı, bu sabah enkazdan yeni bir ceset daha çıkarıldığını duyurdu. İtfaiye de ölü sayısını üç olarak verirken, Afet Koordinasyon Merkezi iki kişinin öldüğünü bildirdi. Kahveci apartman sakinlerini uyardı Zeytinburnu'nda çöken binanın giriş katındaki kahvehanenin işletmecisi İlhan Karadeniz, bina direklerinden çatırdama sesleri gelmeye başlaması üzerine soğukkanlılıkla dışarıya çıkarak, binadakileri uyarmaya çalıştıklarını söyledi. Karadeniz, ağabeyi, babası ve bir çalışanıyla kahvehaneyi temizlerken, saat 00.10 sıralarında bina direklerinden çatırdama sesleri gelmeye başladığını söyledi. Soğukkanlılıkla dışarıya çıkarak, tüm dairelerin zillerine bastıklarını anlatan Karadeniz, binadaki insanları uyardıklarını ve uyarıları üzerine bazı ailelerin dışarıya çıktığını kaydetti. Karadeniz, üst katlardaki dairelerin camlarına da uyarı amacıyla taş attıklarını bildirdi. İlhan Karadeniz, binadaki 8 daireden 2'sinin sahipleri Almanya'da olduğu için boş, 6 dairede ise ailelerin bulunduğunu söyledi. Yaralılar Bu arada, 5 katlı binanın çökmesi sonucu yaralanarak, hastanelere kaldırılan 26 kişinin isimleri şöyle: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi: Deniz Demir, Emrah Aydın, Evin Demir, Nazlı Demir, Çeken Güneş, Vahap Yıldız ve Murat Demir.
Bakırköy Devlet Hastanesi: Şeker Demir, Mesut Yıldırım, Abdulselam Güneş ve Mustafa Engüler.
Avrasya Hospital: Bahar Demir, Zerda Demir, Hikmet Demir, İdris Güneş, Hülya Uz ve Burhan Demir.
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Hacer Akar, Sevim Akar, Nur Demir, Merve Akar ve Firuze Güneş.
Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Nurhan Demir ve Gürhan Demir. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Sabri Yıldırım ve Seyran Güneş. Enkazın yakınında bulunan binalar da güvenlik amacıyla boşaltılırken, İGDAŞ tarafından da önlem olarak sokaktaki doğalgaz akışı kesildi. Görevliler dışındaki kişiler ve araçlar, enkazın 200 metre dışına çıkarıldı. Bölge, polis tarafından güvenlik altına alınırken, itfaiye ile yaklaşık yüz kişilik bir kurtarma ekibi 2 eğitimli köpek ile çalışmalara devam ediyor.
092936bina3pa7.jpg
Ara
ciciKIS
bu haberi izledim de çok üzüldüm kötü oldum ama enkazdan uyuşturucu çıkınca birden üzüntüm bitti:S
Ara
yaraliyureq
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooffffffffffffffffffffffffffffffffffff eet yhaa bende isledimm 2 kişide ölmüşş sanırım:S

saoL...PYlSM içiN..
Ara
yaraliyureq
prdN 3 kişi ÖLLLMÜŞŞ OOFFConfusedConfused:ConfusedConfusedConfused:
Ara
roket55
paylasım için sagol ne dıe bılırımkı neredeyse normal dıcem yani okadar sevıyesı dusmeye basladıkı bu ülkenin

ALLAH SONUMUZU HAYIRLI ETSİN

BASKA DICEK YOK
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  'Atlayacak bina mı bulamadın!' acemhe 1 357 01-13-2010, Saat: 11:54 PM
Son Yorum: _NaSuaDa_
  Manisa'da nişan evi çöktü: 64 yaralı ÐŽeşaren 0 285 10-19-2008, Saat: 02:49 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 05:27 PM