:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son Nefeste Pazarlığa Girilince…
roket55
[INDENT]Genç bir adam haftasonu gölde balık tutuyordu. Oltasına değişik bir balık takıldı. Onu da sepetine, tuttuğu öteki balıkların yanına attı.

Fakat beklenmedik birşey oldu ve bu değişik balık, zıplayıp, konuşmaya başladı. "Beni hemen göle atarsan gerçekleşmesini istediğin üç dileğini yerine getireceğim" dedi.

Genç adam dudak kıvırdı. "Yalnızca üç dilek mi?" diye sordu.

Genç adamın kafasından son model ve en pahalı arabalar, deste deste paralar, güzel güzel kadınlar geçti.

"Üç dilek bana yetmez konuşan balık" dedi. "Gel anlaşalım; sen beş dileğimi yerine getirir, ben de seni göle geri atayım."

Konuşan balık pazarlıktan hoşlanmadı. "Kusura bakma, dostum" dedi. "Yalnızca üç dileğini yerine getirebilirim."

Genç adam, eline geçen bu fırsattan sonuna dek yararlanmaya bakıyordu. "Madem beş dileğimi yerine getiremiyorsun" dedi. "O halde dört dilekte anlaşalım."

Konuşan balık, bu kez zayıf bir sesle karşılık verdi. "Üç dilekten fazlasını yerine getirebilmem olanaksız" dedi.

Genç adam üç dilek mi tutmalı, yoksa gölde bu balık gibi başka balıklar da var mıdır diye düşünürken sonunda kararını verdi. "Peki, sen kazandın konuşan balık" dedi. "Anlaştık… Üç dilek tutmayı kabul ediyorum."

Onun bu sözlerine konuşan balık karşılık vermedi. Genç adam balık sepetine döndü, baktı… Biraz önce konuştuğu balık artık yaşamıyordu
[/INDENT]
Ara
ezoo20
Ay Canimcim :bu Insan Oğlunun DoyumsuzluğU Anlamak Mümkün Olamayacak BelkideSmile
Bu Adam DoyumsuZluğunun Kurbanida....acaba Balik neyin Kurbani Oldu .....demi Ama......
Emeğine Sağlik CanimcimSmile
Paylaşimlarinda Yüreğin Kadar GüzelSmile
Ara
roket55
sagolll canımcımmmm senınde paylasımların yuregın kadar güselll
mükemmmelll
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 01:12 AM