:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keşkesiz Bir Hayat İçin
€BeRimSin
Çocuk bütün gün babasının işten eve dönmesini bekler.Baba yorgun argın eve gelir.Kapıda sevinçle bekleyen çocuğunu görmez bile.Çocuk babasına saatte kaç dolar kazandığını sorar,baba ısrarlar sonucu yirmi dolar kazandığını söyler.Çocuk babasından on dolar vermesini ister.Baba gayet öfkeli şekilde çocuğu azarlayarak reddeder.Kızgınlığı geçtikten sonra hatasını anlar ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını hatırlar.Çocuğun odasına çıkar ve istemiş olduğu on doları verir.Çocuk,yastığının altında biriktirmiş olduğu buruşuk paralarını çıkartır ve babasının verdiği parayıda ekleyerek sevinçle tam yirmi dolarım oldu der ve paranın tamamını babasına uzatarak babacığım bu paralar senin olsun bana bir saatini ayırır mısın? der
ciciKIS
muhteşem Ya Süper Ben önceden De Okumuştum Teşekkürler Bebeğim...
sonradan üzülüp kahrolmadan baştan düşünüceksin işte:S
Ara
€BeRimSin
Evet Meleğim Haklısın.. Wink
roket55
harika süper yüregine saglık
Ara
aKMeL
eline sağlık hasan kardeşim
€BeRimSin
Rica Ederim Beğenmenize Sevindim...
ZeNiTH
Tskler Hasan ...

Buda Benden .. Smile

Günlerden bir gün bir baba ve zengin ailesi oğlunu köye götürdü. Bu yolculuğun tek amacı vardı, insanların ne kadar fakir olabileceklerini oğluna göstermek. Çok fakir bir ailenin çiftliğinde bir gece ve gün geçirdiler.
Yolculuktan döndüklerinde baba oğluna sordu,
"insanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü?"
"Evet!"
"Ne öğrendin peki?"
Oğlu cevap verdi,
"Şunu gördüm: bizim evde bir köpeğimiz var, onlarınsa dört. Bizim bahçenin ortasına kadar uzanan bir havuzumuz var, onlarınsa sonu olmayan bir dereleri. Bizim bahçemizde ithal lambalar var, onlarınsa yıldızları. Bizim görüş alanımız ön avluya kadar, onlarsa bütün bir ufku görüyorlar."
Oğlu sözünü bitirdiğinde babası söyleyecek bir şey bulamadı. Oğlu ekledi, "Teşekkür ederim baba, ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için!"
€BeRimSin
Teşekkürler Emrehan Çok AnlamLı Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkes İçin Biraz Mutluluk MissHayalet 6 721 04-14-2022, Saat: 03:16 AM
Son Yorum: wildfang
  Hiçbir şey için geç değil!! sıla 8 629 02-25-2011, Saat: 11:48 AM
Son Yorum: sıla
  Çok İbretli Bir Hayat Hikâyesi... MaSaL 0 426 01-16-2011, Saat: 12:33 AM
Son Yorum: MaSaL
  mutluluk için.. mehmetkılıc 2 615 09-22-2008, Saat: 05:36 AM
Son Yorum: çiçek