:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cem Yilmaz...
CReATuRE
Cem Yılmaz Hayatı Yaşamı Biyografisi
Cem Yılmaz: Onun İşi Sadece Güldürmek *

Tarih 1996â??nın sonları, etrafımda bir Cem Yılmaz lafıdır gidiyor, Istanbulâ??da bir fenomen yaşanıyor ama henüz magazin televizyonculuğu bugünki konumuna gelmediği için herkesin bahsettiği bu yetenekli komedyeni televizyonda görebilmiş değilim.

Leman dergisi okuduğum için Ahmet Yılmazâ??ın kardeşi olduğunu biliyorum, hatta dergi de yayınlanmış bir kaç karikatürünü de hatırlıyor gibiyim ama açıkçası gözümün önüne bir yüz gelmiyor.

İZLEMEME AMBARGOSU
Herkesin övgüyle bahşettiği ve biletleri yok satan şovuna da gitmek istemiyorum... Şimdi geri dönüp düşününce komik geliyor ama gitmek istemememin nedeni de, Lemanâ??dan çıkma birisinin bu kadar ticari bir oluşumun merkezinde olmasını manalı bulmamamâ?¦ Şu an tam rakamı hatırlıyamıyorum ama bilet fiyatları o tarihte bilinen en yüksek fiyatlardandı. Solcu kimliği olan bir dergiden nasıl olur da böyle bir karakter çıkar diye kızmakla kalmıyorum, Leman Dergisiâ??nin Cem Yılmazâ??ı eleştirmesini ve biletleri çok pahalı satmasına tepki göstermesini bekliyorum ama hiçbiri olmuyor.

Benim kendi kendime koyduğum izlememe ambargosuna rağmen Cem Yılmaz başarısının rastlantı olmadığıni ispat edercesine uygun adımlarla büyük başarılara imza attı ve ben de 1999 yazında inadıma son verip onu sahnede izledimâ?¦ itiraf etmeliyim ki hayatımda izlediğim en komik oyundu.

Cem Yılmazâ??ın hayat hikayesiyle ilgili söyleyecek çok fazla bir konu yok aslında. O nedenle kısaca özgeçmişinden bahsedip esprilerinden bir derlemeye geçmek istiyorum.

Cem Yılmaz 23 Nisan 1973'te İstanbul'da doğdu. İlk ştand-up gösterisini oyunlarında da anlattığı gibi bir rastlantı sonucu o tarihlerde karikatürist olarak çalıştığı Leman dergisinin binasında bulunan Leman Kültür'de 1995'ın Ağustos ayında yaptı. Şovunun kısa şürede kulaktan kulağa duyulması ve büyük başarıya ulaşması sonucu, artan talebe çevap verebilmek amacıyla 1995 Aralık'tan itibaren Beşiktaş Kültür Merkeziâ??nde gösterilerine devam etmeye başladı.

EN ÇOK SEVİLEN İKİ KOMEDYENDEN BİRİSİ
Bugüne kadar Türkiye içinde ve dışında 2000'den fazla sahne alan komedyen hemen her gösterisinde kapalı gişe oynayarak Türkiyeâ??nin gelmiş geçmiş bütün komedyenleri arasında Kemal Sunal ile beraber en geniş sevgiyi ve ilgiyi yakalamış şanatçıdır.

Ştand-up gösterine ek olarak 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiği ve o güne kadar yapılmış en başarılı komedilerden olan "Herşey Çok Äžüzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaştı. Film Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 1.8 milyon kişi tarafından izlenerek bir rekora imza attı.

G.O.R.A. BÜTÜN REKORLARI KIRDI
İkinci sinema filmi G.O.R.A. Uzan şirketlerinin katkılarıyla hazırladığı için, Uzan şirketlerinin yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve TSMFâ??ye devri sonrası bir yılı aşkın süre yayınlanamamış ve hayranları arasında tam bir efsaneye dönmüştür. G.O.R.A 20 milyon dolara yakın gişe hasılatıyla bugüne kadar bir Türk filimin yaptığı en büyük gişe hasılatını yaptı, aynı zamada Cem Yılmazâ??ın yıldızlık ve seyirci çekme gücünün dünya yıldızlarından az olmadığını gösterdi.

Sinema stand-up ve haricinde Yılmaz son yıllarda reklam filmlerinde canlandırdığı karakterler ve yaşadığı manken aşklarıyla da gündeme geldi. Önce â??Mavi Jeansâ?, ardından â??Telsimâ? ve â??Doritosâ? reklamları için yarattığı karakterler büyük ilgi ve beğeni topladı.

Henüz otuzlu yaşlarını sürmekte olan Yılmaz kendi imkanlarıyla yeteneklerini kullanarak Türkiyeâ??de başarıyı şağlayabilmiş ender şanatçılardandır.

ESPRİLERİNDEN ŞEÇMELER

İzciler Federasyonu
â??Ben karikatüre yeni başlamıştım, iki tane tip çizdim izci kostümlü karakterlerâ?¦ böyle konuşuyorlarâ?¦ Tekirdağ izciler federasyonundan yazı geldi yaaâ?¦ â??Tam izciliği istediğimiz noktaya getirmiştik ki, bu talihsiz karikatürle karşılaştıkâ?â?¦ izciler yaa... açık havada gezmekten kayış kopmuş...â?

Öyle Uzaylı Yoktur
â??Hikayelerini anlatırken penguenleri uzaylıları resmeden bir arkadaş vardır... onları çizerek anlatır hikayesini... dergiye yazı geldi â??öyle uzaylı yokâ? diye yaaâ?¦ Bunu yazan bir adam var yaa... öyle uzaylı yoktur, falan... ulan seninde olmamam gerekiyor ama varsın...â?

Nükleer Atık
Bir tane nükleer atık geldi, böyle paspaslarla itiyorlardı yaâ?¦ Lö kaçın lö diorlardı yaâ?¦ Radyasyondan koşarak kaçan adam var bu memlekette yaâ?¦ Yani herif elektrondan hızlı koşuyor... Bu adam senle benle aynı oksijeni yakıyor ya...

Deprem Habercisi
Ahmet Mete Işıkara diye bir adam çıktı dinledik hepimiz aman artçı rihter evet... Ama ne kadar dinledik 2 ay, 2 ay yetti... Ondan sonra adamı seksi erkek falan seçtik... Ne oldu o bilimsel kimlik? Perişan oldu... O adam şimdi ne söylese kim inanır ki? Deprem geliyooo.. hadi ordan seksi hahahaha gitti adamâ?¦ hadi jartiyerin gözüküyor.

Optik Form
Optik formlarda uyarı vardır. Dışına taşırmayın diye. Lan şıçmıyoruz kiâ?¦ Ya onu dolduramayacaksam okumayayım yaniâ?¦ Ben sınavda öyle heyecanlandım ki optik formun dışını doldurdum içini boş bıraktımâ?¦

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 01:57 AM