:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
servet kocakaya...
CReATuRE
Servet KOCAKAYA Hayatı Yaşamı Biyografisi
Merhaba Ben Servet Kocakaya
19 Mayıs 1973 yılında Bingöl'de doğdum. 5 yaşında Çukurova'ya önce Antakya'nın Dörtyol ilçesine daha sonra da Mersin'e göçen ailenin en küçük ferdiyim. İlk , Orta ve Lise eğitimimi Mersin'de tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne girdim. Halen 4.sınıf öğrencisiyim..

Müziğe Lise yıllarında şarkı söyleyerek başladım. Üniversite yıllarında daha hız kazanan müzik ilgisi grup çalışmaları ve bireysel etütlerle gelişti.1 yıl bağlama çaldıktan sonra gitar kullanmaya başladım. Gitar ile birlikte beste çalışmaları ortaya çıktı.6 yıl boyunca Okulla birlikte gece klüpleri ve barlarda solist olarak çalışmalarım da oldu.

Batı müziğine olan ilgim ozan müziğiyle birleşince kendi tarzımı oluşturma çabalarım ilk albümüme yansıdı. Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni'lerden Fatih Erkoç, Kayahan, Zülfü Livaneli'lere ve belkide Pink Floyd'a kadar uzanan duyguları taşıdığımı düşünüyorum. Her dem yeni olanı yaratmak ve belki de bunları (türkü besteleri) gelenekselleştirmenin çabası ve umudu içindeyim.

Bu albüm, Aranjör Yıldıray Gürgen ve Mahsun Kırmızıgül'ün ilgi ve beğenileri doğrultusunda yapılmaya karar verildi. Albümdeki besteler aynen, hiç değişikliğe uğramadan en büyük saygıyı görerek Yıldıray Gürgen tarafından aranje edildi. Hiç kimsenin olmayan sadece bana ve duygularıma ait tarz ve çizgi yaratmak umudundayım."

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 06:50 PM